החלטת שאתה רוצה לפתח תוכנה ? אם כן, מהו הכלי היעיל והמהיר ביותר הנכון עבורך לפתח מערכת כזו ?

ישנו מספר רב של כלי פיתוח בשוק שניתן באמצעותם לתת מענה לפיתוח תוכנה ייעודית עבור העסק שלך, לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו. בכתבה זו אפרט את יתרונות הפיתוח בתוכנת Access של חברת Microsoft שקיים כחלק מחבילת Office Professional ומאפשר פיתוח יישומים, כלי ניתוח לנתונים ומערכות ניהול לעסקים.

Access הוא כלי פיתוח מצוין לפיתוח מערכות מידע ותוכנות פנים ארגוניות לניהול עסקים. להלן יתרונותיו הבולטים:

  • פיתוח מהיר ויעיל של טפסים ודוחות
  • ממשק מובנה לבסיסי נתונים נפוצים רבים כגון – SQL Server, Excel, Oracle ועוד. יכולת זו מקנה ל-Access אפשרות לבצע שאילתות ולהצליב מידע ממספר מקורות מידע של הארגון וכך להציג דוחות הכוללים נתונים ממספר מערכות מידע.
  • מנוע מחולל יישומים המאפשר גמישות ומתן מענה לצרכים משתנים של הארגון – בניית טופס בסיסי להזנת נתונים לוקחת מספר דקות בלבד וניתן להגיע למצב של הזנת נתונים על ידי המשתמשים במהירות.
  • תמיכה באפיון ובניית בסיס נתונים מהיר, כולל ייבוא נתונים ממערכות קיימות להתחלת עבודה מהירה
  • מבנה בסיס נתונים גמיש הניתן לשינוי בקלות ובמהירות. גם אם רוצים להוסיף שדות לטבלה או לטופס ולעדכן את מבנה הנתונים, הכלים המובנים של Access מאפשרים לבצע זאת בקלות ובמהירות.
  • יכולת שדרוג בסיס הנתונים לעבודה מול שרת SQL – עם הזמן והתפתחות העסק, גדלה הפעילות ויישומי אקסס הופכים לכלים מרכזיים בהתנהלות העסקית. מספר המשתמשים גדל, כמות המידע וכמות הפעולות המבוצעות בו-זמנית בבסיס הנתונים. בשלב זה עולה הצורך לשדרג את תשתית בסיס הנתונים למערכת יציבה יותר וגדולה יותר שתתמוך בפעילות כזו. ל- Access יכולת מובנית לבצע שדרוג לשרת SQL Server של מיקרוסופט אפילו ללא עלויות רישוי התחלתיות בגרסת Express. שדרוג מסוג זה נותן לארגון קפיצת מדרגה בכל הקשור לביצועי מערכת המידע וביכולות הגדילה שלה קדימה.

לסיכום, Access הוא הכלי המוביל היום בבנייה של מערכות מידע ויישומים עסקיים לארגונים. גמישותו הרבה והמהירות שבה ניתן להקים מערכת יחד עם יכולות השדרוג המובנות שלו הן השילוב המנצח לכלי פיתוח.

חברת A Point מתמחה בפיתוח ב- Access ולעובדים בחברה ניסיון של למעלה מ-10 שנים. החברה בונה ומתחזקת באופן שוטף מערכות מידע ויישומים עסקיים המשרתים אלפי אנשים בכל רגע נתון.

צור קשר עמנו לקבלת ייעוץ בנושא פיתוח מערכת מידע או תחזוקה ושדרוג יישום Access שברשותך.